Výhledy na město

Nad Kotorem se tyčí pevnost, ze které je krásný výhled do kraje. Má asi tak tisíc schodů a já jsem si nahoru za jeden den vyšel celkem třikrát. Ptáte se, jak se mi to podařilo? Jednoduše 🙂 Poprvé jsem tam šel jen s blokem vytipovat si místa, ze kterých budu malovat. Odpoledne jsem tam pak šel znovu, tentokrát již s krosnou naloženou barvami, s plátnem, stojanem a skládací židličkou. Když jsem vyfuněl na vytipované místo kousek pod vrcholem a rozložil si všechno vybavení, zjistil jsem, že jsem zapomněl dole štětce! Chvíli jsem si nadával do roztržitých debilů, pak mě to přišlo docela komický. Seskákal jsem z kopce dolů, sebral štětce a mazal zase nahoru. Legrační bylo, že některé lidi jsem takhle potkal třeba třikrát. Ploužili se, fotili, funěli, odpočívali a povídali si. Jen já neměl čas a uháněl jsem jak blázen nahoru a dolů, aby mi vydrželo krásné světlo.

Při malování venku je docela výzvou to, jak rychle se dokáže změnit světlo a celková nálada místa. Je to neustálý zápas s časem. Všechno se vám mění před očima, stíny se posouvají a prodlužují, barvy se mění, když mraky zastíní slunce. Snažil jsem se malovat rychle, aby se mi podmínky tolik neměnily. Marný to boj 🙂 Až později mi došlo, že pomalejší tempo je lepší.

(Protože vás mám rád a záleží mi na tom, aby jste poslouchali hudbu, která se mi líbí (ach ta sebestřednost), tak máte dole něco pěkného na poslech)

Tohle město má neuvěřitelný název – Dobrota 🙂 Je hned vedle Kotoru, začíná za jeho hradbami.

 

Pro srovnání – obraz vs předloha

Pokud si pamatuji dobře, tak tohle jsem maloval ten samý den večer. Blížil se soumrak, takže jsem opět spěchal. I pro to domům chybí okna 🙂 Jak trefně poznamenal malující kamarád – „na první pohled to vypadá jako Ještěd“.

Kotor/Dobrota z dolní části pevnosti

Pro úplnost ještě jeden

Boka Kotorská – pohled z pevnosti nad Kotorem

A hudební bonus na závěr. Já si s těma Japoncema prostě nedám pokoj. Oni tu hudbu umí! Měl jsem období, kdy mi v playlistu dominovali hudebníci z Izraele, poslední rok to jsou pro změnu Japonci. Pokud mě chcete potěšit, můžete mi v komentáři dát tip na dobrou hudbu. Budu rád.

 

Dejte vědět svým přátelům, jaké pěkné obrázky jste našliShare on FacebookShare on TumblrTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInBuffer this page

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


CAPTCHA Image
Reload Image